Zgjedhjet Ne Kosove 2010 Rezultatet Perfundimtare

Lëvizja Vetëvendosje …. Partia Harmonia, që ka mbështetjen e shumicës së minoritetit rusishtfolës në këtë shtet të Baltikut, ka fituar 19,9 për qind të votave në zgjedhjet e 6 tetorit, thuhet në rezultatet përfundimtare, transmeton gazetametro. Posts about ateizmi ne Kosove written by gentib. Faqja zyrtare e KQZ-së vazhdimisht po i publikon të dhënat e rezultateve nga të gjitha komunat e Kosovës. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpalli Rezultatet Përfundimtare të Zgjedhjeve për Kuvende Komunale, të cilat u mbajtën më 22 tetor 2017. Postime mbi Zgjedhjet 2010 shkruar nga toplajm. info Kryetarja e KQZ-së Valdete Daka, njoftoi se gara e balotazhit do të mbahet me 19 nëntor në 19 komuna të Kosovës. 43% Kryetar i ri do të jetë dihet pas balotazhit, ku do të garojnë kandidatja …. Shperndaj ne Facebook Shperndaj ne Twitter. LDK –ja ka arritur të marrë 30 vende , Lëvizja Vetëvendosje ka marrë 16 vende, AAK-ja 11, Lista Srpska 9 dhe Nisma 6 vende. Bashkangjitur gjeni rezultatet e zgjedhjeve studentore 2019 në UMIB. Për infoGlobin lajmin e kanë konfirmuar zyrtarët brenda KQZ-së. Zgjedhjet në Kosovë, me përjashtim të veriut, kanë qenë shumë më të mira se ato të mëparshmet, thekson në intervistë ekskluzive për “DW”, Ulrike Lunacek, raportuese e posaçme e Parlamentit Evropian për Kosovën. 2017 - Shekulli. Parashtruesja e kontestoi vendimin e Gjykates Supreme te Kosoves A Nr. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. E drejta ndërkombëtare/Konventa Evropiane për të Drejtat e Njeriut. Meta uron shqiptarët, por ndjehet i zhgënjyer dhe ka një apel të fortë për të gjithë; Viti i Ri në çadër, familja me 7 anëtarë: Ruajmë mos na i merr era. Zgjedhjet Brendapartiake ne Kosove; prev. Demokracia në veprim prezanton rezultatet preliminare për 12 komuna; R. Në bazë të raportimeve, Albin Kurti nga Vetëvendosja dhe Vjosa Osmani nga Lidhja Demokratike e Kosovës, kanë arritur të thyejnë rekordin e votave të marra që prej vitit 2010. Bazuar ne nenin 43 te Ligjit për Zgjedhjet e Përgjithshme ne Republikën e Kosovës, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, duke vepruar përmes Zyrës për Regjistrim të Partive Politike dhe Certifikim, krijon dhe ruan një Dosje të Informimit Publik e cila përmban regjistrin e donatorëve të secilit subjekt politik, raportet e Publikimit. Rezultatet përfundimtare janë këto:. Zgjedhjet në Kosovë/ Vetëvendosja thellon avantazhin, Albin Kurti fton si Kryeministër LDK për Qeverinë e re. Partia Harmonia, që ka mbështetjen e shumicës së minoritetit rusishtfolës në këtë shtet të Baltikut, ka fituar 19,9 për qind të votave në zgjedhjet e 6 tetorit, thuhet në rezultatet përfundimtare. Ai ka theksuar se ky dokument është nënshkruar nga Catherine Ashton dhe Hashim Thaçi. zgjedhjet / izbori 2013 rezultatet pËrfundimtare nga qnr konaÄŒni rezultati iz cpr zgjedhjet pËr kuvendin komunal 2013 izbori za skupÅ tinu opÅ tine 2013 Zgjedhjet per Kuvendin 2013 Lista shumemerore. Partia Demokratike e Kosoves prap fitoi ne Dranice duke dalur me nje perqindje prej mbi 60% zgjedhje edhe pse per her te dyte brenda dyte brenda nje muaj. PDK e ka thelluar humbjen në të gjithë vendin. LVV-ja i drejtohet sërish Supremes për votat e diasporës. “Sot ose nesër do të dalim me Rezultatet Përfundimtare. Në të dy rastet, KQZ-së i është dashur gati kohë e njëjtë për të shpallur dhe certifikuar rezultatet përfundimtare”, ka shkruar zëdhënësi i KQZ’së, Valmir Elezi. Ndonëse janë bërë dhjetë ditë që kur u mbajtën zgjedhjet e parlamentare në Kosovë, ende nuk dihet se kur do të dalin rezultatet përfundimtare të këtyre zgjedhjeve. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do t’i shpallë sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve për kryetarë të komunave. net, zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi. Menjëherë pas shpalljes së rezultateve fillon rrjedha e …. Bie numri i ndërmarrjeve të huaja në Shqipëri; Nuk ka qetësi/ Tjetër lëkundje e fortë, ja magnituta dhe epiqendra; Tjetër tërmet i fuqishëm trondit Shqipërinë. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do t’i shpallë rezultatet përfundimtare gjatë ditës enjte, nëse nuk do të ketë ankesa brenda 24 orëve në PZAP lidhur me administrimin e numërimit në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve. Në festë u hodh edhe lëvizja Vetëvendosje, e cila tha se është subjekti i parë politik, ndërsa Lidhja Demokratike kërkoi që të priten rezultatet zyrtare. Press alt + / to open this. "Për t'i shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme për Kuvendin e Kosovës të vitit 2014 dhe 2017 na janë dashur nga rreth 20 ditë, por se sa kohë do të na duhet kësaj radhe ne nuk mund ta dijmë këtë pasi varemi nga procedurat ligjore dhe dinamika e punëve në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve", ka. Edicioni i dytë i Buletinit përmban një numër të rasteve më të veçuara dhe më të rëndësishme të vendimeve për të gjitha fazat e procesit zgjedhore dhe pas zgjedhor përfshirë rastet e vendimeve. Tha se kosova e ka kaluar sprovën me zgjedhjet e 11 qershorit dhe. Rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të mbajtura të dielën në Turqi do të shpallen më 5 korrik, njoftoi Sadi Güven, kryetari i Komisionit të Lartë Zgjedhor (YSK) në këtë vend, raporton Anadolu Agency (AA). Java e gjashtë: Hyrje në Kushtetutën e Kosovës. E drejta ndërkombëtare/Konventa Evropiane për të Drejtat e Njeriut. Valdete Daka, Kryetarja e Komisionit Qendror e Zgjedhjeve në Kosovë (KQZ), ka thënë se KQZ-ja do t’i publikojë rezultatet përfundimtare të raundit të dytë të zgjedhjeve komunale të mërkurën. Zgjedhjet në Kosovë, rezultatet përfundimtare shpallen të mërkurën. Në një kohë kur dje u shpallën rezultatet përfundimtare nga zgjedhjet e parakohshme në Kosovë, sot është afati i fundit për ankesat pranë PZAP. Partia Demokratike e Kosoves prap fitoi ne Dranice duke dalur me nje perqindje prej mbi 60% zgjedhje edhe pse per her te dyte brenda dyte brenda nje muaj. Aty ku jane shqiptaret, jemi edhe ne! Lajme Sport Video Live TV Mobile Kuizi 25/01/2020 Moti: Tiranë. Në bazë të këtyre rezultateve, të publikuara në faqen zyrtare të KQZ-së, kuptohet se në shumicën e komunave më të mëdha, kandidatët për kryetarë të komunave do të shkojnë në balotazh. Unë shumë kisha dëshiruar që të mos kemi, por nga përvoja e viteve të kaluara, unë e di që ka ankesa gjithmonë në PZAP dhe pastaj ka të drejtë ankese edhe në vendim të PZAP-së në Gjykatën Supreme, që automatikisht e shtyn certifikimin e rezultateve. Njoftim për rezultatet përfundimtare të procedurës së rekrutimit. Zgjedhjet Nacionale në Kosovë - 17 nëntor 2001 Hekerup shpalli rezultatet zyrtare të zgjedhjeve - LDK-ja e para me 45,65 për qind dhe ka 47 deputetë - 24/11/2001. Sefer Tasholli. Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve vërtetoi rezultatet e para zyrtare pas pranimit të materialeve zgjedhore nga Komisionet Komunale, të cilat konfirmuan fitoren e Stevo Pendarovskit në zgjedhjet presidenciale. LVV-ja i drejtohet sërish Supremes për votat e diasporës. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do t’i shpall rezultatet përfundimtare gjatë ditës enjte, nëse nuk do të ketë ankesa brenda 24 orëve në PZAP lidhur me administrimin e numërimit në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve, transmeton Gazeta Metro. Të dy kë…. 2017 Sqarim për popullin tim Ajo që me siguri na ka prekur dhe habitur të gjithëve është se kemi 52. Kliko këtu për rezultatet në kohë reale për zgjedhjet e parakohshme. Tha se kosova e ka kaluar sprovën me zgjedhjet e 11 qershorit dhe. Nuk dorëzohet asnjë ankesë në PZAP, KQZ në ora 10:30 shpall rezultatet përfundimtare. 5 persona kanë marrë dënim me burg me kusht për falsifikim të rezultateve të zgjedhjeve apo votimeve të vitit 2010 në Kosovë. Dec Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, pas një muaji numërimi, rinumërimi të votavenë disa qendra elektorale dhe shqyrtimi procedural, shpalli rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 6 tetorit. KQZ: Ka mospërputhje shifrash në procesverbale. 5% të votave duke u renditur e para. Mbrëmë në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve përfundoi numërimi i fletëvotimeve nga mërgata, vota këto të cilat fillimisht …. Zbavituni; Postuar te Zgjedhjet 2010. 4 Dhjetor 2007 - Sipas Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, në zgjedhjet e 17 nëntorit kanë marrë pjesë gjithsej 40. Dihet se numri i përgjithshëm votave me kusht dhe votave të personave me nevoja të veçanta, të konfirmuara, ka qenë rreth 11 mijë. Nisma Socialdemokrate ka marrë 42mijë vota apo 5. Nga ana tjetër rezultatet poashtu dëshmojnë se demokratët janë larguar tepër nga realiteti. Ndjeshmëria që me të drejtë ka fituar procesi zgjedhor, e bën më se të domosdoshme që theksi të vihet në administrimin e mirë të tyre dhe që trupa organizative dhe administruese siç është KQZ-ja, të jetë një institucion me integritet të lartë, mirëfilltaz e pavarur në funksionimin e saj, të respektojë tërësisht Ligjin mbi zgjedhjet dhe të mbikëqyret për këtë. Aty ku jane shqiptaret, jemi edhe ne! Lajme Sport Video Live TV Mobile Kuizi 10/12/2019 Moti: Tiranë. Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve ka përfunduar sonte numërimi i fletëvotimeve nga mërgata, pas vendimit të Gjykatës Supreme. Aty ku jane shqiptaret, jemi edhe ne! Lajme Sport Video Live TV Mobile Kuizi 05/01/2020 Moti: Tiranë. Kryetari i KQZ për OMK, Shaban Osmanaj, tha se gjatë periudhës dy mujore të organizimit të zgjedhjeve në këtë proces janë angazhuar shumë aktivistë dhe persona që kanë kontribuar në organizimin e […]. E para në renditjen e forcave poltike qëndron Vetëvendosja. "Qytetarët e Kosovës e dinë se cila parti sa ka fituar. 1030/2009, te 12 shkurtit 2010, me te cilin refuzohej ankesa e saj kunder Komisionit. Partia Popullore e Austrisë (ÖVP), e ish-kancelarit Sebastian Kurz ka fituar bindshëm zgjedhjet parlamenetare në Austri. Miq, dje qytetaret e Kosoves me voten e tyre votuan ndryshimin! Ata, bazuar ne rezultatet pothuaj perfundimtare u rezervuan me besimin e tyre ne zgjedhjet e djeshme partive opozitare te Kosoves, LVV dhe LDK, vendin e pare dhe te dyte me nje diference fare te vogel. Listat e studentëve me të drejt vote. Kështu ka […]. Ankesat e tilla, sipas njohësve të çështjeve politike, po vonojnë shpalljen e rezultateve përfundimtare. Nga shpallja e Rezultateve, …. Shqipëria mes vendeve që duhen vizituar gjatë 2020 “Seriali Babale”, zbardhet vendimi i gjykatës dhe provat për dënimin e Salianjit: Inskenoi ngjarjen për interes të PD-së, pagoi Alizotin të stimulojë zërin e Agron Xhafës. KQZ ka publikuar poashtu edhe rezultatet e kandidatëve për deputetë. by Java News. KQZ-ja shpalli Rezultatet Përfundimtare. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do t’i shpallë sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve për kryetarë të komunave. Vetëvendosje ka marrë 32 deputetë, derisa LDK-ja 29. Në një kohë kur dje u shpallën rezultatet përfundimtare nga zgjedhjet e parakohshme në Kosovë, sot është afati i fundit për ankesat pranë PZAP. Rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve studentore të mbajtur më 17 maj 2016 në Universitetin "Ukshin Hoti" të Prizrenit. Zgjedhjet në Kosovë/ Dalin rezultatet, Vetëvendosja siguron 32 deputetë, LDK-ja 29 Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve të parakohshme që u mbajtën në Kosovë. "Qytetarët e Kosovës e dinë se cila parti sa ka fituar. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpall rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme për Kuvendin e Republikës së Kosovës, të mbajtura më 11 qershor. Për zgjedhjet e vitit 2010, KQZ-ja regjistroi gjithsej 55 subjekte politike, 23 prej të cilave u takonin shqiptarëve, 11 serbëve dhe pjesa tjetër grupeve të ndryshme të pakicave. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që sot t’i shpallë rezultatet përfundimtare. ZGJEDHJET E PARAKOHSHME PËR KUVENDIN E REPUBLIKËS SË KOSOVËS 2010 Data e zgjedhjeve: 12 dhjetor 2010 Numri i votuesve të regjistruar: 1,632,276 Pjesëmarrja në zgjedhje: 706,317 votues (45. Valdete Daka, kryetare e KQZ së Kosovës thotë se shpallja e rezultateve vjen pas përfundimit të të gjithë procedurave. Miq, dje qytetaret e Kosoves me voten e tyre votuan ndryshimin! Ata, bazuar ne rezultatet pothuaj perfundimtare u rezervuan me besimin e tyre ne zgjedhjet e djeshme partive opozitare te Kosoves, LVV dhe LDK, vendin e pare dhe te dyte me nje diference fare te vogel. Në vendin e dytë është renditur Partia Demokratike, ndërsa në 5 komuna shumicën e kanë. Sipas tij KQZ do të veprojë në përputhje me ligjin, lidhur me shpalljen e rezultateve përfundimtare. Ajo ka sqaruar se pas shpalljes …. 923 votuesve, 37 vende në parlament i ka siguruar koalicioni parazgjedhorë PDK, PD, LB, PSHDK dhe Partia Konservatore. Historikisht dardania, zyrtarisht republika e kosovës. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. KQZ-ia si institucion kryesor i zgjedhjeve i ka kthyer përgjigje PZAP-it, aty ku është paraqitur kërkesa në fjalë e Vetëvendosjes. Në bazë të. Kanë përfunduar ndeshjet në Premier League. 31 / 15 qershor 2008 ligji nr. Po besojmë se në mesjavë do të arrijmë t’i shpallim këto rezultate. Rezultati i lëvizjes Vetëvendosje është befasia e këtyre zgjedhjeve. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që të shpallë sot rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve të parakohshme në Kosovë. LDK-ja ka arritur që të marr 29 deputetë. Home; Kush do fitoje zgjedhjet? Sunday, December 12, 2010. Social demokratët fituan bindshëm në zgjedhjet lokale. PDK-ja kryeson rezultatet e para. Në zgjedhjet e vitit 2014 ajo kishte fituar 13. Ndërsa është numëruar pjesa më madhe e votave partia e Hashim Thaçit PDK deri tani ka arritur të marrë 33. “Për t’i shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme për Kuvendin e Kosovës të vitit 2014 dhe 2017 na janë dashur nga rreth 20 ditë, por se sa kohë do të na duhet kësaj radhe ne nuk mund ta dijmë këtë pasi varemi nga procedurat ligjore dhe dinamika e punëve në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve”, ka. KQZ shpalli rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit. Partia Popullore e Austrisë (ÖVP), e ish-kancelarit Sebastian Kurz ka fituar bindshëm zgjedhjet parlamenetare në Austri. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka certifikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të jashtëzakonshme për kryetarë në komunat: Leposaviq, Zveçan, Zubin Potok dhe Mitrovicë e Veriut, të cilat u mbajtën më 19 maj. Partia Harmonia, që ka mbështetjen e shumicës së minoritetit rusishtfolës në këtë shtet të Baltikut, ka fituar 19,9 për qind të votave në zgjedhjet e 6 tetorit, thuhet në rezultatet përfundimtare. Keni harruar fjalëkalimin tuaj? Rikupero fjalëkalimin. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që të shpallë sot rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve të parakohshme në Kosovë. Ballkani Rezultatet preliminare të zgjedhjeve - VV e para. KQZ ka publikuar rezultatet përfundimtare të votimeve për kryeqytetit e Kosovës. Kryetari i PDK-së shpall fitore në. Kështu mund të aplikohet në diasporë për zgjedhjet lokale 2017. Rezultatet përfundimtare për zonën zgjedhore Nr. 195 vota apo 26,10 për qind, pasuar nga LDK me 156. Shpallja e rezultateve do të bëhet nëse Gjykata Supreme nuk ka pranuar ankesa të ndonjë subjekti politik lidhur me rezultatet e numërimit të 1806 pakove të fletëvotimeve të ardhura nga diaspora të cilat ishin votat e fundit që …. Që të priten rezultatet. Ndryshe, sipas rezultateve preliminare, fitues i zgjedhjeve është koalicioni PDK-AAK-Nisma e cila pasohet nga Lëvizja Vetëvendosje, kurse e treta është koalicioni LDK-AKR dhe Alternativa. 04 Rezultatet perfundimtare FJ zgjedhjet e pergjitsheme 2019. LVV-ja i drejtohet sërish Supremes për votat e diasporës. Instituti Demokratik i Kosovës (KDI), ka mbajtur sot konferencë për media gjatë së cilës janë shpalosur rezultatet e sondazhit me opinionin publik, lidhur me fazën përfundimtare të dialogut Kosovë-Serbi dhe çështjet aktuale që janë trajtuar se fundi nga partitë politike si zgjedhjet e parakohshme. Zgjedhjet Brendapartiake ne Kosove; prev. Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka ka treguar rezultatet e partive politike si dhe të kandidatëve për deputet nga subjektet politike. Votuesi mund të votojë vetëm për një nga subjektet politike të cilat garojnë në zgjedhje (parti politike, koalicion partish politike, nismë qytetare apo kandidat të pavarur). Faqja zyrtare e KQZ-së vazhdimisht po i publikon të dhënat e rezultateve nga të gjitha komunat e Kosovës. by Java News. /Telegrafi/ The post KQZ: Nëse nuk ka ankesa, nesër shpallen rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve appeared first on Telegrafi. Lidhja Demokratike e Kosovës ka dalë para PDK-së me vota të përgjithshme, por PDK-ja ka dalë para LDK-së me numër të përgjithshëm të asamblistëve. Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, njoftoi se në. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë ka bërë shpalljen e rezultateve përfundimtare. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot mbajti mbledhjen e radhës të kryesuar nga kryetarja, Valdete Daka. I uroj vetevendosjes te kete sukses ne qeverisjen e Kosoves dhe nese do te jete keshtu , do ta kete shume te lehte qe te jete nje force e denje per te konkuruar me kufomat politike te kesaj ane kendej kufirit qe quhet Shqiperi dhe me ne fund le te jete ajo qe te sjelle ndryshimin ne politiken e qelbur te Shqiperise. Valdete Daka, kryetare e KQZ së Kosovës thotë se shpallja e rezultateve vjen pas përfundimit të të gjithë procedurave. omisioni Qendror Zgjedhor, njofton se sot më 7 nëntor në orën 10:30, do të shpall rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme për Kuvendin e Republikës së Kosovës që u mbajtën më 6 tetor 2019. Zgjedhjet në Kosovë 2000 - 2014 7 HYRJE Kosova ka shënuar përparime të mëdha në fushën e zgjedhjeve. Në zgjedhjet e vitit 2014 ajo kishte fituar 13. Komisioni Qendror Zgjedhor ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit. 195 vota apo 26,10 për qind, pasuar nga LDK me 156. Subjektet politike dhe kandidatët të cilët janë të pakënaqur me rezultatet përfundimtare të KQZ-së kanë të drejtë të paraqesin ankesa deri në ora 10:00 të ditës së sotme. Zgjedhjet në Kosovë, kryetarja e KQZ: Ja kur publikohen rezultatet përfundimtare KOSOVE-Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka thënë se rezultati i zgjedhjeve të 11 qershorit do të behet pas auditimit të të gjitha kutive të votimit, numrit të votave me kusht dhe votave me postë si dhe shqyrtimit të të gjitha ankesave. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që nesër të certifikojë rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit. Rezultatet e balotazhit – në pritje të numërimit të votave me kusht - 11/20/2017 - 5:02 AM 0 Comments Prishtinë, 20 nëntor 2017 – Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sipas të dhënave të postuara në faqen zyrtare, ka procesuara 100 për qind të vendvotimeve. “Ligji për zgjedhjet e përgjithshme e lejon mundësinë që të bëhet ankesë brenda 24 orëve në PZAP …. Nëse nuk do të ketë ankesa brenda këtij afati, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do t’i shpall rezultatet përfundimtare gjatë ditës enjte”, tha ai. Mehmet Kastrati, Miftar Hasani, Mensur Gashi, Qëndresa Musa, Halil Halili, Bardhyl Musa e Ujup Hasani po akuzohen se në zgjedhjet komunale të vitit 2010 gjatë numërimit të votave kanë falsifikuar rezultatet. Press alt + / to open this. “Po natyrisht nëse nuk ka ankesa, ne 24 orë pas shpalljes së rezultateve përfundimtare do t’i certifikojmë zgjedhjet. Aty ku jane shqiptaret, jemi edhe ne! Lajme Sport Video Live TV Mobile Kuizi 14/12/2019 Moti: Tiranë. “Komisioni Qendror i Zgjedhjeve u bën thirrje qytetarëve me të drejtë vote që të shfrytëzojnë të drejtën e tyre. Referuar këtyre rezultateve, Albin Kurti rezulton të jetë lideri më i votuar për kryeministër në Kosovë në zgjedhjet e 11 qershorit me gjithsej 136. KQZ-ja kishte certifikuar rezultatet zgjedhore më 8 korrik 2017. Zgjedhjet Parlamentare 2019 Elezi: Pas ankesës së LVV-së në Supreme, KQZ nuk mund të publikojë rezultatet Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka bërë të ditur se nuk mund t'i publikojë rezultatet, pasi që Lëvizja Vetëvendosje tashmë ka dorëzuar ankesë në Gjyka. “Për të garantuar përfaqësimin në të tri nivelet e sistemit shëndetësor dhe për të përfshirë edhe sektorët e tjerë, përfshirë këtu dhe atë privat, ne kemi themeluar 68 njësi zgjedhore anekënd Kosovës dhe në këtë proces kemi angazhuar 204 komisionarë të cilët kanë menaxhuar në mënyrë të drejtpërdrejt procesin zgjedhor nëpër njësi zgjedhore”, tha Osmanaj. Në zgjedhjet e 11 qershorit në Kosovë, rezulton se numri i fletëve të votimit të pavlefshme të jetë rreth 50 mijë vota. Zgjedhjet në Kosovë, rezultatet përfundimtare shpallen të mërkurën. Nga votimi i 179. Nesër është data më optimale kur KQZ pritet t’i shpallë rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve. Universiteti i. 923 votuesve, 37 vende në parlament i ka siguruar koalicioni parazgjedhorë PDK, PD, LB, PSHDK dhe Partia Konservatore. Në këtë mbledhje, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpalli rezultatet përfundimtare edhe të rivotimit për kryetar të Komunës së Parteshit, që u mbajt më 19 nëntor. të tregojmë rezultatet kryesore të punës se PZAP-it për dy palë zgjedhjet e vitit 2017. Bie në sy se nga 1 milion e 873 mijë votues, 155 mijë janë të rinj që për herë të parë do të kenë mundësi të zgjedhin përmes votës Kuvendin e ri të Kosovës. Pas pranimit të …. Shpallja e rezultateve do të bëhet nëse Gjykata Supreme nuk ka pranuar ankesa të ndonjë subjekti politik lidhur me rezultatet e numërimit të 1806 pakove të fletëvotimeve të ardhura nga diaspora të cilat ishin votat e fundit që …. Për zgjedhjet e 6 tetorit të 2019-ës, ende nuk janë paraqitur rezultatet përfundimtare. Lidhja Demokratike e Kosovës ka dal e dyta, pas Lëvizjes Vetëvendosje në zgjedhjet e 6 tetorit. Të dy kë…. "Me shpalljen e rezultateve përfundimtare do t'i shpallim edhe rezultatet për kandidatët për deputetë. Për ktyretar komunë rezultatet janë si vijojnë: BDI: 33. Subjektet politike dhe kandidatët të cilët janë të pakënaqur me rezultatet përfundimtare të KQZ-së kanë të drejtë të paraqesin ankesa deri në ora 10:00 të ditës së sotme. Në Kosovë, Komisioni Qendror i Zgjedhje pritet që t’i shpall rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve lokale për kryetarë të komunave të mërkurën. 1 gazeta zyrtare e republikËs sË kosovËs / prishtinË: viti iii / nr. Rezultatet e fitores i bënë të ditura televizionet britanike, BB dhe Sky News të pre. Këto janë përqindjet e partive dhe … Lexo më shumë. Instituti Demokratik i Kosovës (KDI), ka mbajtur sot konferencë për media gjatë së cilës janë shpalosur rezultatet e sondazhit me opinionin publik, lidhur me fazën përfundimtare të dialogut Kosovë-Serbi dhe çështjet aktuale që janë trajtuar se fundi nga partitë politike si zgjedhjet e parakohshme. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet e para preliminare. Sipas KQZ-së në balotazh shkojnë:. Zgjedhjet komunale 2000. Historikisht dardania, zyrtarisht republika e kosovës. Në bazë të këtyre rezultateve, të publikuara në faqen zyrtare të KQZ-së, kuptohet se në shumicën e komunave më të mëdha, kandidatët për kryetarë të komunave do të shkojnë në balotazh. Valmir Elezi, zëdhënës i KQZ-së, thotë se pasi të bëhet numërimi i votave me postë, kusht dhe atyre të personave me nevoja të veçanta do të shpallen edhe rezultatet e kandidatëve për deputetë. Ja mësyu garës për të siguruar një ulëse në Kuvendin e Kosovës por Xhejlane Jashari nga Partia Rome. Fitim Zekthi: Viti më i rëndë, kryeministri Rama eci përpara me…. Accessibility Help. Nga shpallja e Rezultateve, …. Arsim Beqiri, Ramush Jupolli, Fadil Ramadani, Dursan Sinani dhe Ahmet Mehmeti janë dënuar me nga 4 muaj burgim me kusht për zgjedhjet në Kosovë të mbajtura në vitin 2010. Rezultatet 2009; Rezultatet 2007; Rivotimi 2010; Rezultatet Partesh 2010; Rezultatet Rahovec 2010; Rezultatet Kaçanik 2012; Rezultatet Ferizaj 2012 (Raundi II) Rezultatet Ferizaj 2012 (Raundi I) Rezultatet Graçanicë 2015; Rezultatet 2013 (Raundi I) Rezultatet 2013. Rezultati i lëvizjes Vetëvendosje është befasia e këtyre zgjedhjeve. 4 anëtarë të KQZ votuan pro ndërsa 1 kundër. “Për t’i shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme për Kuvendin e Kosovës të vitit 2014 dhe 2017 na janë dashur nga rreth 20 ditë, por se sa kohë do të na duhet kësaj radhe ne nuk mund ta dijmë këtë pasi varemi nga procedurat ligjore dhe dinamika e punëve në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve”, ka. certifikimin e rezultateve përfundimtare të kandidatëve në Zgjedhjet për Kuvendin e OMK-së të mbajtura me 1 dhjetor 2017. Nga shpallja e. Nga sot deri nesër, pritet që secili kandidat për deputet në zgjedhjet e 11 qershorit, mund t’i shoh format e rezultateve të kandidatëve nga secili vendvotim në tërë territorin e Kosovës. "Kandidatët dhe subjektet politike kanë afatin 24 orësh për ankesa. Komisioni Shtetëror Zgjedhor në konferencën për shtyp shpalli rezultatet përfundimtare për mandatet e fituara të partive politike të cilat garuan në zgjedhjet e parakohshme parlamentare që u mbajtën më 11 dhjetor. Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka thënë se ky komision ka më tepër se një javë që është gati t'i shpallë rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetori. Rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve studentore 2017 të mbajtura me dt. They seek to e-represent the. 477 për qind (96. Dalja e votuesve në zgjedhje sipas. Me ligjin aktual besoj që në afat rekord do të shpallen rezultatet përfundimtare", ka thënë ai, duke shtuar se në zgjedhjet e vitit 2007 rezultatet përfundimtare ishin shpallur pas dy muajsh. “Komisioni Qendror i Zgjedhjeve u bën thirrje qytetarëve me të drejtë vote që të shfrytëzojnë të drejtën e tyre. Shpallja e Rezultateve Përfundimtare për Zgjedhjet e Jashtëzakonshme për Kryetar Komune në Drenas do të bëhet në ora 13:00. 2017 Pas numërimit të gjitha votave, Infoshqip sjell rrezultatet përfundimtare për Komunën e Strugës në nivel të kryetarit të komunës dhe këshilltarëve. Rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të mbajtura të dielën në Turqi do të shpallen më 5 korrik, njoftoi Sadi Güven, kryetari i Komisionit të Lartë Zgjedhor (YSK) në këtë vend, raporton Anadolu Agency (AA). Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) në fillim të javës që vjen do t'i shpallë rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve parlamentare, të mbajtura më 11 qershor. Ndërsa komuniteti ndërkombëtarë / vëzhguesit i quajtën zgjedhjet efektive, në nivel lokal zgjedhjet ishin skandalizuar nga parregullsitë dhe manipulimet. Sipas KQZ-së, Lista Serbe ka marr 57 mijë e 15 vota apo 6. PDK-ja kryeson rezultatet e para. Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve vërtetoi rezultatet e para zyrtare pas pranimit të materialeve zgjedhore nga Komisionet Komunale, të cilat konfirmuan fitoren e Stevo Pendarovskit në zgjedhjet presidenciale. Dhjetëra-mija vëzhgues e komisionarë pritet të angazhohen në zgjedhjet e 6 tetorit, në mënyrë që të parandalohet manipulimi i votave. Të akuzuarit nuk kishin parashtruar kërkesë për hedhje të aktakuzës, andaj edhe u procedua me shqyrtim gjyqësor. Ndërkohë, procesi i numërimit të votave vazhdon, si për kandidatët e Bashkisë, ashtu edhe për këshilltarët. Sot janë bërë një muaj nga zgjedhjet e 6 tetorit dhe pikërisht sot Komisioni Qendror i Zgjedhjeve të Kosovës pritet që të procedojë me certifikimin e rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve parlamentare, pas numërimit të të gjitha votave. “Për t’i shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme për Kuvendin e Kosovës të vitit 2014 dhe 2017 na janë dashur nga rreth 20 ditë, por se sa kohë do të na duhet kësaj radhe ne nuk mund ta dijmë këtë pasi varemi nga procedurat ligjore dhe dinamika e punëve në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve”, ka. Sipas listës përfundimtare të votuesve të komisionit shtetëror zgjedhore, numri i votuesve është rreth 1. Sot janë shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të mbajtura më 6 tetor nga Komisioni Qendror Zgjedhor. 29%) STATISTIKAT Statistikat e përgjithshme Statistikat sipas komunave REZULTATET Rezultatet e përgjithshme sipas Subjekteve Politike Shpërndarja e ulëseve sipas. Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut vlerëson se zgjedhjet e parakohshme të mbajtura me 6 tetor 2019 përfunduan në mënyrë demokratike, me incidente të papërfillshme që nuk ndikuan as në ecurinë e procesit zgjedhor dhe as në rezultatet përfundimtare. Vazhdimi i dialogut Prishtinë – Beograd, tani edhe me pjesëmarrjen e presidentëve të të dyja shteteve, vlerësohet si sinjal i qartë se pushteti nuk është i interesuar për zgjedhje të parakohshme gjatë këtij viti, të cilat po i kërkon vazhdimisht opozita kosovare. 5 për qind të votave. 9 Nga 55 subjektet e regjistruara, 26 parti politike dhe 3 iniciative të qytetarëve u certifikuan për. al : Edhe sot vazhdon procesi i numërimit të votave të mbledhura nga çdo komunë e vendit. Kryetarja e KQZ-së Valdete Daka bëri të ditur që partitë dhe kandidatët kanë të drejtë 24 orë të ankohen në Panelin Zgjedhor për ankesa dhe Parashtresa. Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka deklaruar se Shqipëria do të mbështesë përpjekjet e institucioneve të Kosovës për t’u riangazhuar në dialogun me Serbinë. Sipas listës përfundimtare të votuesve të komisionit shtetëror zgjedhore, numri i votuesve është rreth 1. Në këto zgjedhje kanë garuar 30 subjekte politike, ndër të cilat 18 parti, 7 iniciativa qytetare, 1 kandidat i pavarur dhe 4 koalicione. Partia Demokratike e Kosovës, e cila në bazë të rezultateve preliminare është fituese e zgjedhjeve, shpreson se do të lidhë një koalicion qeverisës, i cili do të sigurojë të paktën 75 vota në Parlament. Në anën tjetër Tottenhami i Jose Murinhos, ka triumfuar çmendurisht në minutat e fundit 2 me 1, duke e gëzuar pa masë trajnerin portugez. Me ligjin aktual besoj që në afat rekord do të shpallen rezultatet përfundimtare”, ka thënë ai, duke shtuar se në zgjedhjet e vitit 2007 rezultatet përfundimtare ishin shpallur pas dy muajsh. Mirë se vini! Hyni në llogarinë tuaj. “Në këtë mbledhje, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpalli rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të jashtëzakonshme për kryetar në komunat: Leposaviq, Z. LDK-ja ka arritur që të marr 29 deputetë. Meta uron shqiptarët, por ndjehet i zhgënjyer dhe ka një apel të fortë për të gjithë; Viti i Ri në çadër, familja me 7 anëtarë: Ruajmë mos na i merr era. Ka përfunduar numërimi, ja rezultatet përfundimtare në Komunën e Strugës(FOTO) 10:27 / 16. Nderkohe rezultatet perfundimtare te zgjedhjeve te 12 dhjetorit do te behen publike tek pas rivotimit dhe kalimit te afatit kohor te ankimimit. Sipas këtyre rezultateve, Lëvizja Vetëvendosje ka dalë subjekti i parë politik në vend me 26. Edhe pse me probleme teknike në fillim, Komisioni Qendror Zgjedhor ka vazhduar edhe pas mesnate numërimin e këtyre votave. Kjo për arsye se në mbi 530 qendra votimi po kryhet rinumërimi i votave për shkak të parregullsive të shumta. Ai ndiqet nga kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, që ishte edhe bartës i listës së koalicionit fitues të zgjedhjeve, PDK-AAK-Nisma, me 125. “Të mërkurën në mëngjes do të shpallen rezultatet përfundimtare për të gjitha komunat”, ka thënë Daka. rezultatet perfundimtare Zgjedhjet në Kosovë/ Dalin rezultatet përfundimtare, Vetëvendosja siguron 32 deputetë, LDK-ja 29 Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve qendrore të parakohshme që u mbajtën në Kosovë. Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve ende janë duke u publikuar rezultatet e zgjedhjeve të 6 tetorit. Behgjet Pacolli ka thënë që do të mund t. Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka shpallur rezultatet përfundimtare për asamble komunale të zgjedhjeve të 22 tetorit, pas rinumërimit të rreth 700 kutive të votimit në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve, ndërsa afat i ankesave rrjedh nga nesër në ora 12. “Kandidatët dhe subjektet politike kanë afatin 24 orësh për ankesa. “Po natyrisht nëse nuk ka ankesa, ne 24 orë pas shpalljes së rezultateve përfundimtare do t’i certifikojmë zgjedhjet. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do t’i shpallë sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve për kryetarë të komunave. “Por përfundimisht nesër do t’i shpallim rezultatet përfundimtare”, ka thënë Daka, njofton Klan Kosova. Ndonëse janë bërë dhjetë ditë që kur u mbajtën zgjedhjet e parlamentare në Kosovë, ende nuk dihet se kur do të dalin rezultatet përfundimtare të këtyre zgjedhjeve. Kjo për shkak se deri më tash asnjë ankesë nuk është parashtruar në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP). Ne pritje te rezultatit te zgjedhjeve ne kosove. Në festë ishte edhe lëvizja Vetëvendosje, e cila tha se është subjekti i parë politik, ndërsa Lidhja Demokratike kërkoi që të priten rezultatet zyrtare. Në vitin 2010 numri i studentëve ishte afër 1700, ndërsa tani, në vitin. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që nesër të certifikojë rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit. Ai ndiqet nga kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, që ishte edhe bartës i listës së koalicionit fitues të zgjedhjeve, PDK-AAK-Nisma, me 125. Pas publikimit të rezultateve nga KQZ, PZAP pritet t’i certifikoj rezultatet brenda ditës, nëse nuk ka ankesa nga subjektet politike në vend. Në zgjedhjet e vitit 2014 ajo kishte fituar 13. Nga zgjedhjet e vitit 2000 anëtar I kuvendit komunal ne Lipjan, dhe anëtar I komitetit për politik dhe financa , ne te katër mandatet. Lëvizja Vetëvendosje …. “Për të garantuar përfaqësimin në të tri nivelet e sistemit shëndetësor dhe për të përfshirë edhe sektorët e tjerë, përfshirë këtu dhe atë privat, ne kemi themeluar 68 njësi zgjedhore anekënd Kosovës dhe në këtë proces kemi angazhuar 204 komisionarë të cilët kanë menaxhuar në mënyrë të drejtpërdrejt procesin zgjedhor nëpër njësi zgjedhore”, tha Osmanaj. 923 votuesve, 37 vende në parlament i ka siguruar koalicioni parazgjedhorë PDK, PD, LB, PSHDK dhe Partia Konservatore. net, zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi. Përmes një konference për media, Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka shpalosur rezultatet përfundimtare të procesit zgjedhor të parakohshëm që u mbajt në Kosovë më 6 tetor. Historikisht dardania, zyrtarisht republika e kosovës. Referuar këtyre rezultateve, Albin Kurti rezulton të jetë lideri më i votuar për kryeministër në Kosovë në zgjedhjet e 11 qershorit me gjithsej 136. Dispozitat e Nenit 119. Kryetari i KQZ për OMK, Shaban Osmanaj, tha se gjatë periudhës dy mujore të organizimit të zgjedhjeve në këtë proces janë angazhuar shumë aktivistë dhe persona që kanë kontribuar në organizimin e […]. PDK-ja kryeson rezultatet e para. 3 te Ligjit per Zgjedhjet e Pergjithshme ne Kosove (LZPK) parashohin qe ankesa kunder vendimeve te KQZ-se mund te paraqitet vetem nese vendimet e till a ndikojne ne te drejtat ligjore te. Në këtë mbledhje, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve certifikoi rezultatet përfundimtare të […]. Rezultatet përfundimtare: Ja kush është lideri më i votuar 28/06/2017 KOSOVA , KRYESORE Komento Sipas të dhënave zyrtare numërimi i votave nga zgjedhjet e parakohshme parlamentare ka përfunduar dhe rezultati shpalon befasi të shumta. Aty ku jane shqiptaret, jemi edhe ne! Lajme Sport Video Live TV Mobile Kuizi 25/01/2020 Moti: Tiranë. Se kur do të publikohen rezultatet përfundimtare ka treguar për Lajmi. Rezultatet përfundimtare për zonën zgjedhore Nr. Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut vlerëson se zgjedhjet e parakohshme të mbajtura me 6 tetor 2019 përfunduan në mënyrë demokratike, me incidente të papërfillshme që nuk ndikuan as në ecurinë e procesit zgjedhor dhe as në rezultatet përfundimtare. Zgjedhjet në Kosovë/ Dalin rezultatet, Vetëvendosja siguron 32 deputetë, LDK-ja 29 Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve të parakohshme që u mbajtën në Kosovë. Shpallja e rezultateve do të bëhet nëse Gjykata Supreme nuk ka pranuar ankesa të ndonjë subjekti politik lidhur me rezultatet e numërimit të 1806 pakove të fletëvotimeve të ardhura nga diaspora të cilat ishin votat e fundit që u numëruan. 4 anëtarë të KQZ votuan pro ndërsa 1 kundër. Bashkangjitur gjeni rezultatet e zgjedhjeve studentore 2019 në UMIB. Në bazë të nenit 41, paragrafi 2, të Rregullores nr. omisioni Qendror Zgjedhor, njofton se sot më 7 nëntor në orën 10:30, do të shpall rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme për Kuvendin e Republikës së Kosovës që u mbajtën më 6 tetor 2019. Sakaq, edhe në kampin shqiptar e para ka dalë BDI e Ali Ahmetit me 10 mandate, ndërsa BESA që ka arritur të marrë 5 mandate. 23:32 | 9 Nëntor 2019 Në zgjedhjet e tetorit kishte kandidatë për deputetë që nuk morën as 20 vota. Rezultatet preliminare për Anëtar të Kuvendit të Odës se Farmacistëve të Kosovës. Ai ka folur edhe për certifikimin e rezultateve përfundimtare për të cilat tha se …. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë pritet që këtë të enjte të shpallë rezultatet përfundimtare. Emisioni “Opinion“ e ka vendosur fokusin e tij mbrëmjne e sotme, tek një nga zhvillimet e fundit më të rëndësishme që lidhet me zgjedhjet e para të Kosovës, pas shpalljes së. Komisioni Qendror Zgjedhor sot në ora 10:30 do t’i shpallin rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve që janë mbajtur para një muaji më 6 tetor, shkruan Gazeta Express. Lajmet nga Zgjedhjet Parlamentare 2019 në Kosovë - Arbresh. Behgjet Pacolli ka thënë që do të mund t. Zgjedhjet e parakohshme u mbajtën më 6 tetor. Sipas Pacollit, përfshirja në numërimin e votave nga Serbia që janë dorëzuar në kundërshtim me ligjin dhe të cilat janë…. Ndërkaq Partia Demokratike e Kosovës (PDK) është radhitur e treta për nga fuqia politike në zgjedhjet e 6 tetorit. 2010 - Ushtruesi i Detyrës së Presi-dentit të Republikës së Kosovës, dr. Veliu është zgjedhur Kryetar Komune direkt në raundin e parë me 52% të votave. Burime nga Komisioni Evropian kanë thënë për agjencinë e lajmeve Tanjug, se anëtarësimi i Serbisë në BE dhe perspektiva e Kosovës në Evropë varet nga një marrëveshje përfundimtare ndërmjet dy vendeve. Zgjedhjet lokale u mbajtën më 22 tetor. Subjektet politike dhe kandidatët të cilët janë të pakënaqur me rezultatet përfundimtare të KQZ-së kanë të drejtë të paraqesin ankesa deri në ora 10:00 të ditës së sotme. Raphael girls higher secondary school is one of the oldest, private, non. Kështu ka thënë zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, i cili ka njoftuar se në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve është përmbyllur numërimi i votave me kusht dhe votave të personave me nevoja të veçanta për kryetarë të komunave. Komisioni Qendror Zgjedhor shpalosi rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare që u mbajtën në Kosovë muajin e kaluar. Watch Queue Queue. Komisioni Shtetëror Zgjedhor në konferencën për shtyp shpalli rezultatet përfundimtare për mandatet e fituara të partive politike të cilat garuan në zgjedhjet e parakohshme parlamentare që u mbajtën më 11 dhjetor. Social demokratët fituan bindshëm në zgjedhjet lokale. Ndërsa komuniteti ndërkombëtarë / vëzhguesit i quajtën zgjedhjet efektive, në nivel lokal zgjedhjet ishin skandalizuar nga parregullsitë dhe manipulimet. Se kur do të publikohen rezultatet përfundimtare ka treguar për Lajmi. "Nuk mund të them datën e saktë, por pritet që në fillim të javës. Sipas rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve Lëvizja Vetëvendosje ka marrë 26. Zëdhënësi i Komisionit Qendror Zgjedhor, Valmir Elezi ka thënë se rezultatet përfundimtare mund të shpallen në fillim të javës që vjen. Shpallja e rezultateve do të bëhet nëse Gjykata Supreme nuk ka pranuar ankesa të ndonjë subjekti politik lidhur me rezultatet e numërimit të 1806 pakove të fletëvotimeve të ardhura nga diaspora të cilat ishin votat e fundit që …. Se kur do të publikohen rezultatet përfundimtare ka treguar për lajmi. zgjedhjet ne kosove. 4 Dhjetor 2007 - Sipas Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, në zgjedhjet e 17 nëntorit kanë marrë pjesë gjithsej 40. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë, shpalli rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve lokale për kryetarë të komunave, që u mbajtën më 22 tetor 2017. Ndoneze KQZ nuk ka dhene rezultate zyrtare, sipas rrjetit te organizatave Demokracia ne veprim, PDK ka me shume vota se Lidhja Demokratike e Kosoves. sh numri i tyre, i votave të madh. Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve ende janë duke u publikuar rezultatet e zgjedhjeve të 6 tetorit. 9 Nga 55 subjektet e regjistruara, 26 parti politike dhe 3 iniciative të qytetarëve u certifikuan për. Publikimin e të dhënave të sondazhit e bëri.